
2. "Якщо я буду качати прес, з живота зникне жир". На жаль, ні. Качаючи прес, ми приводимо в тонус м’язи. Можна зробити собі шикарні шість кубиків, які будуть ховатися за шаром жиру. Справа в тому, що він збільшується та зменшується за конкретною схемою, яку визначила природа: накопичується від центру тіла (від живота) до периферії, а зникає – рівно у зворотній послідовності, – від периферії до центру. Саме тому жир на животі розщеплюється в останню чергу. Спалювання жирової тканини досягається дотриманням кількох простих правил, жодне з яких не має нічого спільного з укріпленням м’язів: здорове харчування та регулярні кардіотренування у певному діапазоні пульсу.
3. "Програма, за якою займається подруга, підходить і мені". Кожна людина індивідуально складена як розумово, так і фізично. Тому для різних людей потрібні різні програми тренувань. Індивідуальна програма враховує багато факторів: фізичний стан, можливі обмеження, пов’язані зі здоров’ям, режим дня, психологічні особливості людини. Також варто пам’ятати, що різні програми орієнтовані на різний результат – схуднення, "сушка" або, навпаки, збільшення ваги за рахунок м’язової маси.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Скільки часу потрібно тренуватись, щоб схуднути
4. "Моя подруга пішла до тренажерного залу і набрала вагу. Я туди не піду, бо хочу навпаки – схуднути". Більшість людей, які займаються фітнесом, результатом вважають втрачені кілограми. Але вага не є головним показником тренувань. Оскільки м’язи важчі за жир, часто його надлишок замінюється м’язовою масою. При цьому вага не зменшується, хоча відсоток жиру в організмі знижується. Тому краще орієнтуватися на зменшення сантиметрів на проблемних зонах, а не на показники ваги.
5. "Немає сенсу йти до тренажерного залу, адже для схуднення краще аеробіка, ніж силові тренування". Насправді найкоротший шлях до схуднення – це поєднання силового виду тренінгу та аеробного навантаження. Якщо ви займаєтесь 50 хвилин, наприклад, степ-аеробікою, то спалите більше калорій, ніж якщо б ви займалися на тренажерах. Але після кардіотренування спалення жирів припиниться, у той час як після високоефективного силового тренування обмін речовин у вашому організмі ще деякий час працює у прискореному темпі (тобто ви скидаєте зайву вагу навіть дорогою додому з залу). Так 10 кг м’язової тканини спалюють, в середньому, від 500 до 900 калорій на добу. Тож якщо ви бажаєте позбутись зайвої ваги, скоригувати фігуру чи просто підтримувати своє тіло у формі – не варто боятися тренажерного залу.