
2. Досвідчені мандрівниці знають, що речі, скручені валиками, а не складені в акуратну стопку, займають значно менше місця. Шорти, футболки та сарафани таким чином ще й менше мнуться.
3. Об'ємні речі з щільних тканин завжди кладіть на дно. Джинсові жакет або трикотажна сукня менше помнутся, а укладені вниз не будуть заважати пошукам підходящої футболки.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Найпопулярніші гаджетівські додатки для цікавих подорожей
4. В туфлі і балетки ви зможете скласти носочки, ремені, упаковані засоби гігієни та навіть такі об'ємні штучки, як дезодорант або зарядний пристрій для телефону. Саме взуття упакуйте в м'які тканинні мішечки, щоб захистити його від подряпин і потертостей.
5. Любите брати з собою всі найкрасивіші сукні відразу? Вакуумні пакети дозволяють "стискати" обсяг речей у багажі в три рази! Єдиний недолік - таким чином ви не застраховані від перевісу, так що до збору валізи краще підходити розумно.
6. Якщо ви часто здійснюєте перельоти, має сенс придбати тревел - набори зі спеціальними баночками для кремів і флакончиками для рідких засобів.
7. Ще один секрет компактного багажу - вдалі колірні поєднання одягу. Ви ж розумієте, що не має сенсу брати з собою речі, які ніяк не поєднуються один з одним? Набагато краще зібрати 3-4 універсальні комплекти одягу.
8. Сумка та аксесуари. Цей пункт випливає з попереднього - підбирайте ці речі для поїздки суто з практичних міркувань.
9. В останню чергу укладайте речі, якими можуть зацікавитися службовці митниці: планшет, ноутбук, зарядні пристрої, кабелі та предмети, призначення яких сторонній людині незрозуміло.