
Не варто економити на захисті взуття та речей. Особливі фарбувальні і водовідштовхувальні спреї і креми здатні продовжити життя виробу із замші і вберегти її від зовнішніх змін.
Спеціальні щітки для взуття
Два рази на місяць одяг і сумки з замшевої шкіри потрібно чистити за допомогою спеціальної щітки. Таким чином ви очищаєте річ від пилу і поверхневих забруднень, а замшевий ворс відновлюється в місцях скупчення забруднень. Якщо у вас ще немає спеціальної щітки, то підійде м'яка щіточка для одягу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Правила, як носити білі речі
Вироби з натуральної замші (це стосується піджаків, курток і сумочок) небажано прати, навіть у холодній воді і навіть руками. Що стосується замшевого взуття, то його необхідно чистити щодня.
Правила "швидкої допомоги" для замші
Що стосується радикального порятунку речі з цього матеріалу, то вдаватися до народних рад не слід. Чистити замшу молоком або кавовою гущею ви можете, якщо хочете розпрощатися з річчю назавжди.
При легких забрудненнях допоможе білий канцелярський ластик, яким можна просто стерти пил з взуття, сумки або одягу.
Щоб видалити з замші бруд після вуличних калюж, потрібно дати їй просохнути, а потім скористатися щіткою і видалити забруднення. Плями від вуличної солі на взутті виведе білий винний оцет, навпіл розведений з водою і нанесений на щітку для чистки тканини.
Жирні плями легко видаляються звичайним тальком: присипте ним постраждалу замшеву річ на кілька годин, потім змахніть залишки тальку щіткою.
Якщо ви хочете освіжити раритетну мамину сумочку, потримайте її над каструлею з киплячою водою, а потім інтенсивно причешіть щіткою ворс - виріб буде виглядати як новий.
Якщо замша промокла під дощем, то акуратно промокніть її рушником і залиште сушитися при кімнатній температурі.