
1. Ви часто ходите по магазинах у пошуку "чогось цікавенького", а не за конкретною річчю.
2. Ви оглядаєте весь товар, який тільки є в магазині.

3. Часто ви купуєте речі просто так: ні до конкретної дати, ні до чого-небудь у вашому гардеробі.
4. Ви прагнете обговорити свої покупки з оточуючими і похвалитися рідкісними речами, які знайшли.
5. Ви стаєте дратівливою або впадаєте в зневіру, якщо довго нічого не купуєте.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Шопінг-гід: 16 затишних зимових аксесуарів
Мабуть, якщо саму людину і її близьких все влаштовує, і серце не щемить від болю (в прямому сенсі) далеко від торгових центрів, то нічого страшного в такому споживанні немає. В іншому випадку слід взяти себе в руки і почати дотримуватися кількох важливих правил:
1. Не звертайте уваги на великі знижки, якщо річ все одно не потрібна. Крім того, більшість знижок та акцій - типові хитрощі для збільшення продажів. Магазини ніколи не працюють собі у збиток.
2. Стримуйтеся від спонтанних покупок. Все це не тільки додаткові витрати, але й зайвий мотлох в будинку.

3. При появі нових колекцій (одягу або нової лінійки телефонів - неважливо) почекайте деякі час. За пару місяців ціна на них може значно знизитися - а ви можете і зовсім передумати.
4. Не поспішайте зривати бірки і цінники з одягу і викидати чеки. Цілком можливо, що через деякий час ви зрозумієте, що ця річ не знадобиться. У "нерозпакованому" вигляді її буде легше здати назад в магазин або перепродати.
5. Записуйте всі витрати в книгу і розплачуйтеся лише готівкою. Такі заходи потрібні лише спочатку, щоб візуально засвоїти, скільки грошей ви витрачаєте і на що.