
ЙОГУРТ. У чому його сенс? У корисних бактеріях, які містяться у йогурті та допомагають перетравлювати їжу. А якщо всі ці потрібні маленькі штуки потраплять в організм до їжі, то їх просто поглине агресивний шлунковий сік і ніякого толку не буде. Тобто йогурт натщесерце не те щоб шкідливий - він просто непотрібний. Його треба їсти після їжі і тільки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Корисні продукти на сніданок
КАВА. Коли кофеїн потрапляє на слизову шлунка, він починає її подразнювати. У відповідь вона виробляє шлунковий сік, і якщо його не підживити іншою їжею, то він сердиться, поводиться агресивно і починає роз'їдати слизову, і тому через якийсь час можна чекати гостя у вигляді гастриту. Крім того, кофеїн подразнює ще й жовчний міхур. Той скорочується, викидає порцію жовчі, яка потрібна для того, щоб допомагати їжі перетравлюватися. Якщо перетравлювати їй нема чого, вона починає сумно блукати по організму без діла. Засмутимо і тих, хто вважає, що дію кави можна пом'якшити молоком. Справа в тому, що в'яжучі речовини, які є в каві і чаї, зв'язуються з білками молока і утворюють майже нерозчинні сполуки, які осідають каменями в нирках.
ЦУКОР. І всі продукти на кшталт солодощів або солодких фруктів типу банана. Цукор моментально засвоюється організмом і дратує підшлункову залозу. У відповідь на це вона починає виробляти інсулін. Рівень цукру в крові миттєво падає, через що ми відчуваємо апатію і втому замість того, щоб бути бадьорими і повними сил.

ГРУШІ. Наші пращури говорили: "Груша для організму вранці отрута, а ввечері - троянда". Справа в тому, що в грушах багато грубої клітковини, яка травмує ніжні слизові органів травлення. Особливо небезпечні груші з дуже щільною текстурою: в них клітковини особливо багато.
ХУРМА. У ній повно складних волокон, які уповільнюють моторику шлунку і кишечника - той випадок, коли кажуть, що "шлунок стоїть". Особливо багато таких волокон у сильно в'язкої хурмі.

ЧАСНИК. Він, а також всякі різні пекучі спеції, діє за принципом кофеїну, подразнюючи слизові і жовчний міхур.
ХОЛОДНІ НАПОЇ. Вони звужують судини шлунка. Через це починаються проблеми з кровообігом цього органу і весь процес перетравлення виявляється порушеним. Тому пити будь холодну не можна ні натщесерце, ні відразу після їжі - краще через пару годин.