
Що потрібно для того, аби здати тест на коронавірус?
1. Перш за все, не можна їсти. Лікарі радять не снідати зовсім у день тестування, та якщо вам призначено тест на полудень, або й зовсім по обіді, а стільки не їсти ви не в змозі, тоді просто постарайтесь не їсти і не пити хоча б протягом двох годин до проведення тесту.
2. Робити даний тест можна при наявності перших симптомів, які схожі на ГРВІ, і навіть не маючи жодних проявів нездужання, але при контакті з підтвердженим хворим на ковід-19.
3. Лікарі радять для точності результату в день здачі ПЛР-тесту не чистити зуби і не промивати носа, лише тоді лабораторні дослідження будуть більш точними.
Чому навіть при дотриманні усіх вищезгаданих рекомендацій тести можуть мати хибно позитивний або хибно негативний результат? Перш за все, справа у тому, наскільки довго доводиться чекати результатів тесту. Іноді лабораторії настільки перевантажені, що результат приходить через півтори-два тижні, а за цей час хворий вже може повністю одужати і повернутись до робочих буднів. Якщо так довго тест знаходиться навіть в лабораторних умовах, виникає питання: який вірус так довго «житиме» у пробірці? Звідси й маємо хибно негативний результат на коронавірус.
До речі, тепер у приватних клініках можна здати експрес-тест на антиген, або швидкісний тест на антитіла, і отримати результат вже через п’ятнадцять-тридцять хвилин. Як проводять дане тестування? У лабораторії лаборант бере у пацієнта кров з вени, після чого її «переливають» у тест, який віддалено нагадує тест на вагітність – і вже через півгодини ви будете знати, є у вас коронавірус чи ні.
Чи варто робити тест, якщо у вас є наявні легкі симптоми нездужання? Звісно, що так. По-перше, так ви будете знати відповідь на питання, чи перехворіли ви повідом, по-друге, якщо у вас виявиться позитивний результат, вам доведеться дотримуватись самоізоляції протягом двох тижнів, навіть якщо самопочуття буде в межах норми. Якщо ж тест буде негативним, можна не хвилюватись і при покращенні самопочуття повертатись до звичного ритму життя.