
Важливо! Вживати жуйку можна тільки після їжі і не довше 10 хвилин. Завдяки їй в порожнині рота виробляється в кілька разів більше слини, яка володіє буферними властивостями - входять до неї ферменти нейтралізують кислоти продуктів харчування, що роз'їдають емаль.
Інший момент: в сучасному світі мало по-справжньому жорсткої їжі - як правило, ми все споживаємо дуже м'яку їжу. Відповідно, ясна не отримують необхідне їм навантаження і поступово слабшають. Таким чином, жуйка служить своєрідним «тренажером». Тільки намагайтеся обов'язково жувати її на різних сторонах щелепи, щоб окремі м'язи не стали гіпертрофованими.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Прості продукти, які зроблять ваші зуби здоровимиОднак, у цій теми є і зворотна сторона. Багато людей жують жуйку не тільки після їжі, але і просто так - наприклад, щоб заспокоїти нерви, кинути курити або швидко освіжити дихання. Робити це шкідливо! По-перше, пам'ятайте про те, що в шлунку в цей момент виробляється шлунковий сік, який роз'їдає його стінки. По-друге, часте рясне утворення слини призводить до того, що слинні залози поступово виснажуються - а якщо слиновиділення в роті низьке, то карієс утворюється швидше. По-третє, не варто списувати з рахунків і хімічні речовини, і штучні смакові добавки (численні «Е»), які входять до складу гумки. У них чимало побічних ефектів.
Не забувайте, що жуйка лише допомагає дотримуватися гігієни порожнини рота, але ні в якому разі не замінює повноцінний догляд. Сприймайте її як додатковий найпростіший засіб, що зменшує ризик виникнення карієсу, яке завжди під рукою.
Джерело: elle