
Повідомляється, що для курців ризик розвитку хвороби Паркінсона був на 60 відсотків нижче. Менш схильні до хвороби були і ті, хто курив, але до моменту дослідження кинув. Звичка пити каву знижувала ризик в середньому на 30 відсотків. У той же час у жінок ефект найбільшою мірою проявлявся при помірному споживанні цього напою, а для чоловіків більш сприятливими були великі кількості кави.
За словами вчених, результати не означають, що сигарети і кава захищають від хвороби Паркінсона. Їм не вдалося чітко простежити причинно-наслідковий зв'язок. Цілком можливо, як сказано в редакторському коментарі до опублікованих на сторінках Annals of Neurology результатами роботи, існують якісь загальні генетичні механізми, що визначають ризик хвороби і пристрасть до кави і сигарет.
У будь-якому випадку, як зазначили автори цієї роботи, позитивні ефекти куріння будуть значно переважені його негативним впливом на розвиток раку, захворювання серця, дихальних шляхів і загальну смертність. Проте, розуміння механізмів, що лежать в основі зв'язку куріння і вживання кави з хворобою Паркінсона допомогло б знайти методи її лікування і профілактики.