
Психологічний стан.
Важливим аспектом є психологічний стан вагітної жінки. При перших пологах жінка не знаючи, що їй належить пережити, знаходиться в тривожному стані, який може посилюватися до моменту народження дитини. Почуття страху може змінювати поведінку вагітної.
Зокрема, перші ознаки пологів можуть поставити жінку в ступор і позбавлять її адекватності вчинків, аба навіть здорового глузду. В процесі самих пологів їй складно виконувати рекомендації лікарів та акушерів по правильному диханню і потугам. Лікарі задля уникнення такий проблем радять відвідати курси правильного дихання під час пологів заздалегідь. Тоді жінка буде хоч мінімально,але підготована до місії, що на ній лежить.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:ТОП-4 фактори, які визначають стать майбутньої дитини
Дебют.
Існує й фізіологічне відмінність між першими і другими пологами. Перші пологи зазвичай значно більш тривалі за часом. У жінки більш вузькі і погано розтяжні родові шляхи. Тому перший період пологів, розтягування і згладжування шийки матки, може протривати 10 - 12 годин.
Вік.
Серед ризиків перших пологів після 35 років відзначається збільшення ймовірності народження немовляти з патологіями. До них можна віднести порушення функцій шлунково-кишкового тракту, пороки серця, генетичні захворювання типу хвороби Дауна. Правда потрібно враховувати і вік майбутнього батька. З віком у чоловіків також можуть виникати спонтанні генетичні мутації.
Незалежно від термінів настання першої вагітності, сьогодні вважається, що запорукою її успіху є грамотне планування вагітності, що дозволяє зачати здорову дитину незалежно від віку і принести жінці тільки радість.