
1. Якість - важлива характеристика для будь-якого продукту, і кава не виняток. Для того, щоб не відчувати на собі їх згубний вплив, уважно поставтеся до вибору зерен. При покупці звертайте увагу на те, що написано на етикетці: правильні слова - "органічний" (organic) і "одного походження" (single-origin). Якщо ви любите купувати каву на винос, робіть вибір на користь невеликих кав'ярень: найчастіше вони купують зерна в невеликих кількостях, а тому можуть собі дозволити не економити на якості.
2. У світі існує маса способів приготування кави. Серед них неможливо виділити кращий - але є такі, від яких краще відмовитися. Стандартні краплинні кавоварки виробляються, в основному, з пластику. А через високу температуру води під час заварювання кави мікрочастинки пластику неминуче потрапляють у вашу чашку. Вони надають поганий вплив на ендокринну систему і можуть стати причиною гормонального дисбалансу. Кращий спосіб заварки кави - у френч-пресі. Якщо ж ви віддаєте перевагу напою міцнішому, зверніть увагу на якісні автомати для приготування еспрессо.
Ті, у кого чутливий шлунок, можуть спробувати заварювати мелені зерна в холодній воді. Звичайно, це займає багато часу (напій повинен настоюватися в темному прохолодному місці від 12 до 24 годин), але в підсумку ваша кава не вийде занадто кислою або гіркою і буде прекрасно бадьорити в літню спеку.
3. Кофеїн виводиться з організму протягом декількох годин, тому, якщо у вас є проблеми зі сном, не варто пити каву пізніше 14-00. Крім того, не рекомендується вживати цей напій натщесерце і після спортивних тренувань.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що їсти, щоб краще спати
А ось перед походом в спортзал, навпаки, чашечка еспрессо або стакан американо будуть дуже навіть корисні. Справа в тому, що кава прискорює обмін речовин і допомагає спалюванню жирів. Відбувається це завдяки тому, що кофеїн активно стимулює вироблення кортизолу: краще, якщо його рівень буде вищим під час тренування, а не після, коли він провокує появу зайвої ваги.
4. Ті, хто піклується про своє здоров'я, напевно знайомі з детоксом. Чашка ароматної кави справляється з цим не гірше, ніж соки і смузі. Хімічні сполуки, що містяться в продукті, чудово очищають кишечник - неспроста багато детокс-програм включають таку екзотичну процедуру, як кавова клізма.
5. Не секрет, що деякі речовини краще "працюють" у парі: так, наприклад, морквяний сік рекомендується вживати з вершками - так організм засвоює більше корисних речовин. У кави теж є кілька таких "напарників", які дозволять отримати максимум користі з напою. Ідеальною компанією для нього є молоко, яйця і свіжі фрукти - омлет і фруктовий салат (між іншим, відмінний варіант для сніданку) значно продовжать підбадьорливий ефект чашки кави.