
Майбутнім мамам підходять неінтенсивні вправи аеробного характеру: спокійна ходьба, плавання в басейні, настільний теніс. Також можна займатися йогою і робити розтяжку (обережно і під чуйним керівництвом інструктора). На початку тренування необхідно розігріти м'язи, а в кінці - розслабитися і подихати.
Дуже важливо не перевантажувати себе: якщо до вагітності ви не займалися спортом, то ваше заняття повинно тривати 20-30 хвилин. Частота тренувань - через день.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як позбутися розтяжок після вагітності
Навантаження повинні бути регулярними: інакше вони не тільки не дадуть позитивного результату, але і можуть завдати шкоди вам і вашому майбутньому малюкові, тому тренування "від випадку до випадку" - стрес для організму.
З особливою обережністю потрібно займатися протягом першого і третього триместрів, особливо в 3-й і в 9-й місяці.
Чим не рекомендується займатися під час вагітності:
- Катання на ковзанах;
- Швидкий біг;
- Їзда на велосипеді;
- Підводне плавання;
- Стрибки зі скакалкою;
- Будь-які інтенсивні види тренувань.
Перед початком тренувань обов'язково проконсультуйтеся з лікарем. Він вирішить, чи можна вам займатися, і скаже, які саме види навантажень вам підходять. Тренуйтеся в залі під керівництвом досвідченого інструктора, робити вправи вдома по відеоуроку з інтернету не варто, адже найменший неправильний рух може призвести до негативних наслідків.