
У 2013 році в авторитетному науковому журналі Annals of Internal Medicine (США) вийшла скандальна стаття "Досить витрачати гроші на вітаміни і мінеральні добавки". Проаналізувавши 3 масштабних випробування полівітамінних препаратів і 24 дослідження окремо взятих вітамінів, автори прийшли до висновку, що серйозних доказів позитивного впливу добавок на роботу серцево-судинної системи не існує.
12-річне дослідження впливу синтетичних вітамінів на когнітивні здібності людей похилого віку також не вселяє оптимізму: майже 6 тисяч людей розділили на 2 групи, одна з яких отримувала плацебо, а інша - вітаміни в таблетках. Ніяких істотних відмінностей в пам'яті і уважності учасників обох груп виявлено не було. У період випробування вчені тестували мультивітамінні комплекси, вітаміни групи B, вітамін E, C і жирні кислоти омега-3.
Всі вітаміни є фармакологічними засобами, кожен зі своїм списком показань, протипоказань і побічних ефектів. Тому не можна їх призначати заочно.
Існує поширена думка, що людина не може отримати достатню кількість вітамінів з продуктів харчування, тому їх запаси необхідно поповнювати аптечними препаратами. Така точка зору вигідна фармацевтичним компаніям. Та чи є сенс людям витрачатися на дорогі синтетичні вітаміни? Питання спірне.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Симптоми раку, на які ви не звертаєте увагуУ рекламі харчових добавок люблять використовувати термін "авітаміноз". Люди його бояться і біжать до аптек. Замість цього краще уважно вивчити таблицю вітамінів і не намагатися замінити повноцінне харчування різнокольоровими таблетками.
Які аптечні вітаміни все ж варто включити в свій раціон?
Нестача вітаміну D збільшує ризик раку, впливає на імунітет і серцево-судинну систему. За деякими оцінками, його дефіцит відчуває більше 1 мільярда жителів Землі. Запасатися ним можна через продукти або аптечні харчові добавки.
Вчені говорять, що цинк набагато краще допомагає впоратися з застудою, ніж вітамін C. У період епідемії грипу препарати з цинком не тільки дозволять уникнути наслідків зустрічі з вірусом, а й зменшать симптоми ГРВІ.
Фолієва кислота (вітамін B9) життєво необхідна вагітним жінкам і їх малюкам. Вона запобігає ризик викидня і вроджених дефектів розвитку. Тому прийом цих препаратів в період очікування дитини повністю виправданий.
Вітамін PP є ефективним борцем з холестерином, цукровим діабетом і хворобою Альцгеймера. Також йому приписують здатність знижувати ризик інфаркту у людей з хворобами серця і судин.
Дослідники з Німецького центру досліджень раку ще в 2008 році заявили, що препарати з вітаміном К2 перешкоджають появі раку простати і остеопорозу.