
В давнину це був товчений порошок червоної охри, різні оксиди заліза і навіть пилок рослин! Деякі компоненти були вельми отруйні і при регулярному використанні часто призводили до летального результату. Однак, помада продовжувала супроводжувати жінку і після смерті - єгиптяни клали в гробницю з померлою всі необхідні предмети, у тому числі і помаду, щоб померла виглядала привабливо і в потойбічному світі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Модні помади зими 2015 [ФОТО]
Також помада була популярна в Стародавній Греції і у Вавилоні. На Русі ж був свій аналог помади - для краси губ дівчата використовували натуральні компоненти: буряк, малину і полуницю.
В похмурі Середні століття помада і багато інших жіночі засоби краси потрапили в немилість. Жінка, яка фарбувала губи, ганьбила образ Діви Марії і оголошувалася відьмою. Потім було обов'язкове спалення на вогнищі.

Та часи інквізиції змінилися епохою Ренесансу, коли красі була оголошена амністія. Тоді помадою стали користуватися не тільки жінки, а й чоловіки. Змінилася і структура помади - в її складі з'явився віск або тваринний жир, перші барвники (наприклад, кармін) і ефірні масла, що додають тонкий аромат.
Офіційною датою народження сучасної помади прийнято вважати 1903, де вона була представлена на Всесвітній виставці. У 20-30-ті роки ХХ століття з'являється перша реклама помади за участю зірок кіно - Марлен Дітріх і Грети Гарбо. Перша помада в тюбику з'явилася у знаменитої торгової марки Guerlain і відразу ж викликала фурор.
